team-iceland

THE MOMENT TEAM

Grundlagt i 2011, og i dag arbejder over 50 dygtige og dedikerede mennesker med det mål at udvikle det bedste operationelle projektsystem.

Moments løfter

VERDIER, VISJON OG MISJON

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Vi er Moment Team. Over 50 dygtige og engagerede mennesker, der har som mål at udvikle det bedste styresystem og tilbyde gode brugeroplevelser til vores kunder hver dag.

Les historien om Moment.

Vi er en norsk virksomhed med kunder i 15 lande (og brugere i hele 56 lande), og som investerer internationalt. Derfor er vores værdier, vision og mission på engelsk. For at hele vores organisation kan arbejde efter disse, er det vores fundament.

Verdier

  • Customer first
  • Care
  • Curious
  • Collaboration

Vision

To be the preferred project management solution worldwide

Mission

To improve project efficiency by delivering branch optimized operational software for all project based businesses.

MØT TEAMET

Teamet bag Moment består i dag af over 50 medarbejdere med kontorer i Norge, Sverige, Danmark, Ukraine, Polen og Island.

Vi udvider løbende vores stab, kontakt os gerne, hvis du har lyst til at høre mere om arbejde hos Moment.

  • Administration
  • Salgsafdeling
  • Onboarding og support
  • Produktchefer
  • Udviklingsafdeling
Eivind Bøhn CEO eivind@moment.team +47 958 84 825
Helene Svelle CIO helene@moment.team +47 907 34 170
Elin Ulset CMO elin@moment.team +47 905 07 419
CFO
CSO
Igor Orlov Head of Development igor@moment.team
Sturla Røysland Account Manager Danmark sturla@moment.team +47 900 33 854
Ruben Romero Salgssjef Norge ruben@moment.team + 47 959 64088
Trond Ø. Håkenstad Account Manager Norge trond@moment.team +47 4589 7537
Hanna Nina Truong Account Manager Norge hanna@moment.team +47 403 10 464
Atle Lunn Account Manager Norge atle.lunn@moment.team +47 920 64 912
Anna Höglund Account Manager Sverige anna.hoglund@moment.team +46 70 073 59 42
Vincent Holmén Account Manager Sverige vincent@moment.team +46 70 870 0766
Gardar Jonsson Salgssjef Island gardar@moment.team +354 897 8406
Álfheiður Eva Óladóttir Customer Consultant, Iceland alfheidur@moment.team +354 6634864
Elizabeth Bjelke Onboarding Manager help@moment.team +47 22 82 87 00
Mauricio Flores Support Manager help@moment.team +47 2282 8700
Brian Mørk Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Laraib Hameed Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Raisa Mujkanovic Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Fabian Ozemoya Egbele Training Manager help@moment.team +47 22 82 87 00
Svein Langeteig Onboarding konsulent help@moment.team +47 22 82 87 00
Håkon Øksnevad Produktansvarlig hakon@moment.team +47 47 60 40 60
Atle Borgersen Produktansvarlig atle@moment.team +47 400 83 924
Poul Østberg Produktansvarlig poul@moment.team +47 464 69 014
Karoline Holst Hopland Produktansvarlig karoline@moment.team +47 980 65 410
Anna Lára Sigurðardóttir Produktansvarlig anna@moment.team
Andrii Full stack developer
Lasse Operations
Anton Frontend tech lead
Grimur Full stack developer
Konstantin Backend developer
Yana Frontend developer
Dima Importer
Evgeniy Backend developer
Alex Backend developer
Sergey Frontend developer
Oleg Full stack developer
Vadim Backend developer
Ole Henrik Backend developer
Sander Frontend developer
Karl Martin Dev ops
Thomas Frontend developer

KOM I GANG MED MOMENT I DAG!

Tag kontrol over dine projekter og ressourcer med et komplet operationelt værktøj. Projektstyring, tidsstyring, ressourceplanlægning og fakturering, alt i ét system.