Skip to content
A1_Team Moment_Millnet3

THE MOMENT TEAM

Grundlagt i 2011, og i dag arbejder over 50 dygtige og dedikerede mennesker med det mål at udvikle det bedste operationelle projektsystem.

Moments løfter

VÆRDIER, VISION OG MISSION

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Vi er Moment Team. Over 50 dygtige og engagerede mennesker, der har som mål at udvikle det bedste styresystem og tilbyde gode brugeroplevelser til vores kunder hver dag.

Læs historien om Moment.

Vi er en norsk virksomhed med kunder i 15 lande (og brugere i hele 56 lande), og som investerer internationalt. Derfor er vores værdier, vision og mission på engelsk. For at hele vores organisation kan arbejde efter disse, er det vores fundament.

Verdier

  • Customer first
  • Care
  • Curious
  • Collaboration

Vision

To be the preferred project management solution worldwide

Mission

To improve project efficiency by delivering branch optimized operational software for all project based businesses.

MØT TEAMET

Teamet bag Moment består i dag af over 50 medarbejdere med kontorer i Norge, Sverige, Danmark, Ukraine, Polen og Island.

Vi udvider løbende vores stab, kontakt os gerne, hvis du har lyst til at høre mere om arbejde hos Moment.

  • Ledelse
  • Salg
  • Onboarding og support
  • Produkt
  • Udvikling
  • Marked
  • Admin
Lars Owe Berge Nyland CEO lars.owe@moment.team +47 934 24 200
Eivind Bøhn Founder eivind@moment.team +47 958 84 825
Helene Svelle CTO helene@moment.team +47 907 34 170
Elin Ulset CMO elin@moment.team +47 905 07 419
Henrik Johannes Jahren CFO henrik@moment.team +47 402 30 242
Terje Angeltveit CSO terje@moment.team +47 917 05 547
Sturla Røysland Account Manager Danmark sturla@moment.team +47 900 33 854
Ruben Romero Salgssjef Norge ruben@moment.team + 47 959 64088
Trond Ø. Håkenstad Account Manager Norge trond@moment.team +47 4589 7537
Atle Lunn Account Manager Norge atle.lunn@moment.team +47 920 64 912
Alex Persson Account Manager Norge alex@moment.team +47 922 38 881
Vincent Holmén Account Manager Sverige vincent@moment.team +46 70 830 0766
Gardar Jonsson Salgssjef Island gardar@moment.team +354 897 8406
Álfheiður Eva Óladóttir Customer Consultant, Iceland alfheidur@moment.team +354 6634864
Tina Harboe Support konsulent Danmark help@moment.team +47 2282 8700
Håkon Øksnevad Onboarding Manager hakon@moment.team +47 476 04 069
Mauricio Flores Support Manager help@moment.team +47 2282 8700
Fabian Ozemoya Egbele Training Manager help@moment.team +47 22 82 87 00
Laraib Hameed Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Raisa Mujkanovic Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Daniel Rødde Support konsulent help@moment.team +47 2282 8700
Svein Langeteig Onboarding konsulent help@moment.team +47 22 82 87 00
KATARINA PAVLOVIC ONBOARDING CONSULTANT help@moment.team +47 22 82 87 00
Liliia Importer help@moment.team
Atle Borgersen Produktejer atle@moment.team +47 400 83 924
Poul Østberg Produktejer poul@moment.team +47 464 69 014
Karoline Holst Hopland Produktejer karoline@moment.team +47 980 65 410
Linda Sunde Produktejer karoline@moment.team +47 980 65 410
Igor Orlov Head of development igor@moment.team
Karl Martin Dev ops karl@moment.team
Andrii Full stack developer
Anton Frontend tech lead
Grimur Full stack developer
Konstantin Fullstack developer
Yana Frontend developer
Evgeniy Fullstack developer
Alex Backend developer
Sergey Frontend developer
Serhii Frontend developer
Oleg Full stack developer
Vadim Backend developer
Ole Henrik Backend developer
Thomas Frontend developer
Fabian Frontend developer
Kylian Fullstack developer
Eirik UX
Tor UX
Åse Fürst Plogvoll Content Manager aase.plogvoll@moment.team
Cecilia Kornehed Marketing Communicator cecilia.kornehed@millnet.se +46 73 682 72 17
Tine Marie Kristensen Office Manager tine@moment.team +47 480 61 302

KOM I GANG MED MOMENT I DAG!

Tag kontrol over dine projekter og ressourcer med et komplet operationelt værktøj. Projektstyring, tidsstyring, ressourceplanlægning og fakturering, alt i ét system.