team-iceland

THE MOMENT TEAM

Grundades i 2011 och idag arbetar över 30 begåvade och engagerade människor med målet att utveckla det bästa operativa projektsystemet.

Momentets löften

VÄRDE, VISJON OG MISJON

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Vi är the Moment Team. Över 30 begåvade och engagerade människor som syftar till att utveckla det bästa operativsystemet och erbjuder goda användarupplevelser för våra kunder varje dag.

I Stockholm har vi kontor i Nybrogatan 17.

Vi är ett företag etablerad i Norge, med kunder i 15 länder.Vi växer och investerar internationellt. Det är därför våra värderingar, vision och uppdrag är på engelska. Så att hela vår organisation kan arbeta enligt dessa är detta vår grund.

Värde

  • Customer first
  • Care
  • Curious
  • Collaboration

Visjon

To be the preferred project management solution worldwide

Misjon

To improve project efficiency by delivering branch optimized operational software for all project based businesses.

MÖT VÅRT TEAM

Teamet bakom Moment består för närvarande av över 30 anställda med huvudkontor i Wergelandsveien 1 i Oslo. Dessutom är delar av teamet baserade i Ukraina, Polen och Island. Vi utökar ständigt vår personal och har även anställda i andra länder.

  • Administrationen
  • Säljavdelning
  • Onboarding och Support
  • Produktchef
  • Utvecklingsavdelningen
Eivind Bøhn CEO eivind@moment.team +47 958 84 825
Igor Orlov Head of Development igor@moment.team
Helene Svelle CIO helene@moment.team +47 907 34 170
Elin Ulset Marketing Director elin@moment.team +47 905 07 419
Ruben Romero Säljchef Norge ruben@moment.team + 47 959 64 088
Trond Ø. Håkenstad Customer Consultant trond@moment.team +47 458 97 537
Hanna Nina Truong Customer Consultant hanna@moment.team +47 403 10 464
Sturla Røysland Customer Consultant and Course sturla@moment.team +47 900 33 854
Gardar Jonsson Icelandic Country Manager gardar@moment.team +354 897 8406
Anna Lára Sigurðardóttir Customer Consultant, Iceland anna@moment.team
Álfheiður Eva Óladóttir Customer Consultant, Iceland alfheidur@moment.team +354 6634864
Egill Ásgeirsson Customer Consultant, Iceland egill@moment.team +354 699 4864
Elizabeth Bjelke Onboarding Manager elizabeth@moment.team +47 93 95 00 49
Mauricio Flores Support Manager help@moment.team +47 2282 8700
Brian Mørk Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Soli Pupal Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Laraib Hameed Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Raisa Mujkanovic Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Fabian Ozemoya Egbele Onboarding Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Marit Lauritzen Produktchef marit@moment.team +47 41 60 54 50
Håkon Øksnevad Produktchef hakon@moment.team +47 47 60 40 60
Atle Borgersen Produktchef & ProjectHelp Expert atle@moment.team +47 400 83 92
Poul Østberg Produktchef poul@moment.team +47 464 69 014
Andrii Full stack developer marit@moment.team +47 41 60 54 50
Anton Frontend tech lead hakon@moment.team +47 47 60 40 60
Lasse Operations atle@moment.team +47 913 21 553
Grimur Full stack developer poul@moment.team +47 464 69 014
Konstantin Backend developer poul@moment.team +47 464 69 014
Yana Frontend developer poul@moment.team +47 464 69 014
Dima Importer poul@moment.team +47 464 69 014
Evgeniy Backend developer poul@moment.team +47 464 69 014
Alex Backend developer poul@moment.team +47 464 69 014
Sergey Frontend developer poul@moment.team +47 464 69 014
Oleg Full stack developer poul@moment.team +47 464 69 014
Vadim Backend developer poul@moment.team +47 464 69 014

KOMMA IGÅNG MED MOMENT I DAG!

Ta kontroll över dina projekt och resurser med ett komplett operativt verktyg. Projektledning, tidshantering, resursplanering och fakturering, allt i ett system.