team-iceland

MOMENT TEAM

Grundades i 2011 och idag arbetar över 50 begåvade och engagerade människor med målet att utveckla det bästa operativa projektsystemet.

Momentets löften

VÄRDE, VISION OCH MISSION

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Vi är Moment Team. Över 50 begåvade och engagerade människor med målsättning att utveckla det bästa projektsystemet och goda användarupplevelser för våra kunder.

I Stockholm har vi kontor i Nybrogatan 17.
I januari 2022 förvärvat vi svenska Millnet, och vi blev därmed Nordens största SaaS-leverantör inom projektstyrning, tidrapportering, resursplanering, kvalitetssäkring, bemanning och rekrytering. Läs mer här

Vi har kontor i Sverige, Norge, Danmark, Island, Ukraina och Polen.

Med en internationell karaktär har vi valt att uttrycka vårt fundament på engelska, så att alla i vår breda organisation kan relatera våra värderingar, vår vision och vår mission.

Värden

  • Customer first
  • Care
  • Curious
  • Collaboration

Vision

To be the preferred project management solution worldwide

Mission

To improve project efficiency by delivering branch optimized operational software for all project based businesses.

MÖT VÅRT TEAM

Teamet bakom Moment består för närvarande av över 50 anställda med kontor i Oslo, Sverige, Danmark, Ukrainien, Polen och Island. 

  • Ledningsgrupp
  • Försäljning
  • Onboarding och Support
  • Produkt
  • Utveckling
  • Marknad
Eivind Bøhn CEO eivind@moment.team +47 958 84 825
Helene Svelle CTO helene@moment.team +47 907 34 170
Elin Ulset CMO elin@moment.team +47 905 07 419
Henrik Johannes Jahren CFO henrik@moment.team +47 402 30 242
Terje Angeltveit CSO terje@moment.team +47 917 05 547
Anna Höglund Account Manager Sverige anna.hoglund@moment.team +46 70 073 59 42
Vincent Holmén Account Manager Sverige vincent@moment.team +46 70 830 0766
Theodor Ödlund Account Manager Sverige theodor@moment.team +46 73 825 06 64
Ruben Romero Säljchef Norge ruben@moment.team + 47 959 64 088
Trond Ø. Håkenstad Customer Consultant Norge trond@moment.team +47 458 97 537
Atle Lunn Customer Consultant Norge atle.lunn@moment.team +47 920 64 912
Alex Persson Customer Consultant Norge alex@moment.team
Sturla Røysland Account Manager Danmark sturla@moment.team +47 900 33 854
Gardar Jonsson Icelandic Country Manager gardar@moment.team +354 897 8406
Álfheiður Eva Óladóttir Customer Consultant, Iceland alfheidur@moment.team +354 6634864
Egill Ásgeirsson Customer Consultant, Iceland egill@moment.team +354 699 4864
Håkon Øksnevad Onboarding Manager hakon@moment.team +47 476 04 069
Mauricio Flores Support Manager help@moment.team +47 2282 8700
Brian Mørk Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Laraib Hameed Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Raisa Mujkanovic Support Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Svein Langeteig Onboarding Consultant help@moment.team +47 2282 8700
Fabian Ozemoya Egbele Training Manager help@moment.team +47 2282 8700
Dima Import help@moment.team
Serhii Import help@moment.team
Liliia Import help@moment.team
Atle Borgersen Produktchef & ProjectHelp Expert atle@moment.team +47 400 83 92
Poul Østberg Produktchef poul@moment.team +47 464 69 014
Karoline Holst Hopland Produktchef karoline@moment.team +47 980 65 410
ANNA LÁRA SIGURÐARDÓTTIR Produktchef anna@moment.team
Igor Orlov Head of development igor@moment.team
Karl Martin Dev ops karl@moment.team
Andrii Full stack developer
Anton Frontend tech lead
Grimur Full stack developer
Konstantin Fullstack developer
Yana Frontend developer
Evgeniy Fullstack developer
Alex Backend developer
Sergey Frontend developer
Oleg Full stack developer
Vadim Backend developer
Ole Henrik Backend developer
Sander Frontend developer
Thomas Frontend developer
Sandra Wiborg Partner Account Manager sandra@moment.team +47 980 52 820
Moment_trivelig sted a jobbe_svensk (1)

KOMMA IGÅNG MED MOMENT I DAG!

Ta kontroll över dina projekt och resurser med ett komplett operativt verktyg. Projektledning, tidshantering, resursplanering och fakturering, allt i ett system.